Всі мене запитують: «Який матеріал краще, з якого матеріалу купити кухонну мийку фірми Франке?» Відповідь одночасно складна та легка.

Легка в тому сенсі, що купуючи мийку саме фірми Франке, в не залежності від матеріалу, клієнт отримує найвищу швейцарська якість! Якість не залежить від країни виробництва, будь то Німеччина, Швейцарія, Італія, Шотландія, Нідерланди або Словаччина, все так чи інакше під контролем Швейцарії.

Складність у виборі ускладнюється великою кількістю матеріалів. Спробую, на своєму досвіді експлуатації мийок з різних матеріалів, більш детально описати свою суб'єктивну думку.

 

Нержавіюча сталь

На сьогоднішній день цей матеріал залишається найбільш затребуваним, така собі золота середина за якістю і ціною. За нержавіючою сталлю легко доглядати. Це самий гігієнічний і міцний матеріал, який прослужить багато років.

Нержавіюча сталь має кілька виконань.

 • Найпопулярнішим видом в Україні є мийка в декорі, тобто нержавіюча сталь зі структурою льону - такого роду поверхню більш практична, на ній менш помітні подряпини і краплі від води.

 • У Європі, навпаки, більш популярним є полірована поверхня - нержавіюча сталь з додатковою поліруванням і глянсовим блиском. Вона вважається еталоном чистоти: завжди чиста, блискуча, дрібнопориста.

 • Є також матова нержавіюча сталь, але якщо матову поверхню подряпати, то її вже не відновити, на відміну від полірованої, яку можна просто відполірувати.

 • Мікродекор - подобу декору, тільки подрібніше. Даний вид нержавіючої сталі для кухонний мийок менш практичний і популярний.


Не завжди по дизайну і кольору підходять мийки з нержавіючої сталі. Тому дивимося на фрагранит, тектонайт і кераміку.

 

Кераміка

Новий, дуже міцний і дрібнопористий матеріал. Тести показують, що мийка Франке з кераміки мають всі властивості нержавіючої сталі. Це один з найдорожчих матеріалів, якому згодом все більше і більше віддають перевагу заможні клієнти.

 

Фраграніт і тектонайт

Це найпопулярніші композитні матеріали. Так що ж з них краще? Однозначної відповіді у мене немає.

Обидва матеріали мають однакові характеристики: вони не дряпаються, на них не залишаються сліди від барвників, точніше їх можна відмити без проблем якщо колір засох і залишився, витримують температуру до 270 ° С, стійкі до перепадів температур і механічних впливів.

 • Тектонайт має матову, бархатисту поверхню, теплу на дотик, а фрагранит більш гладку і холодну.

 • Тектонайт має обмежену кількість моделей і варіантів кольорів, фраграніт, навпаки, велика різноманітність кольорів і моделей.

 • Фраграніт дорожче аналогічних моделей з тектонайта.

 • Мийки з фраграніта мають безліч аксесуарів, мийки з тектонайта похвалитися цим не можуть.

 • Тектонайт витримує падіння дуже важких предметів, фрагранит від них тріскає, думаю, відео дивилися. На кухні, як правило, падають дрібні і гострі предмети (ножі, виделки) і тут фраграніт безсумнівно виграє, так як менш схильний до відколів від гострих предметів.

 

На всі мийки Франке, в тому числі фрагранит і тектонайт, виробник дає 10 років гарантії!

Гарантія поширюється на те, що мийка не трісне від перепаду температур (холодне-гаряче), вона не змінить колір від харчових барвників. Звичайно, якщо поставити собі за мету зруйнувати мийку, то без проблем це можна зробити, але на такі випадки гарантія не поширюється. Скажу відверто, якщо дбайливо ставиться до мийки, пошкодити її неможливо!

Доглядати за мийками просто - кожен раз після миття посуду, помийте мийку і вона завжди буде виглядати як нова. Можна доглядати за нею меламіновою губкою. Якщо все-таки забули, не встигли і сліди залишилися, засохли, помийте будь-яким засобом, наприклад "Доместос", правда, на мийці засіб повинен бути не довго, кілька секунд.

Сподіваюся, ви виберете найкращий варіант для свого інтер'єру, і мийки "Franke" полегшать ваші щоденні завдання.


Важливо

Щоб уникнути непорозумінь з гарантійними зобов'язаннями, рекомендуємо купувати продукцію Franke у офіційного партнера ТОВ "Франке Україна"!

 

Офіційний представник ТОВ Франке Україна!

Franke-Partner.com.ua


 

 

Яку марку нержавіючої сталі використовує Franke для виробництва мийок?

Franke використовує тільки найкращу та найякіснішу нержавіючу сталь марки AISI 304, яка є найякіснішою нержавіючою сталлю, що використовується в комерційних та побутових кухнях.

 

Як пробити додаткові отвори в мийці з нержавіючої сталі?

У мийках із нержавіючої сталі потрібно пробивати отвір ще до покупки. Замовляючи мийку, просіть виконати додаткові отвори. При свердлінні отворів у мийці із нержавіючої сталі може утворитись ум’ятина що призведе до потемніння навколо отвору внаслідок нагрівання, спричиненого тертям. Гранітні мийки мають заздалегідь висвердлені “вибивні” отвори у поверхні. Щоб вибити отвори, слідуйте наступним інструкціям:

 • Обережно встановіть мийку в отвір стільниці. Це забезпечить необхідну опору.

 • Помістіть маленький плаский кернер у центр стікера обраного вибивного отвору на поверхні. НЕ ПРОБИВАЙТЕ ОТВІР ЗНИЗУ.

 • З силою вдарте молотком.

 • Звільніть отвір для встановлення кліпсів, зміщувачів чи інших елементів.

 • Слідуйте інструкції для встановлення, що йде у комплекті із мийкою.

 

Як зробити так, щоб мийки із нержавіючої сталі якомога довше зберігали гарний вигляд?

 • Використовуйте миючі засоби, теплу воду та губку. Ретельно промивайте її та витирайте насухо.

 • У видаленні стійких плям Вам допоможуть звичайні засоби по догляду за кухонними поверхнями або професійні засоби Franke. Завжди протирайте мийку у напрямку текстури, ретельно промивайте та витирайте насухо.

 • Щоб зберегти блиск, нанесіть невелику кількість мінеральної олії на м’яку ганчірку. Нанесіть рівномірно на всю поверхню мийки та поліруйте до блиску.

 

Чого слід уникати під час миття мийки?

Ніколи не використовуйте металеві губки, щітки і т.д. Їхні частки можуть залишитись на поверхні мийки та спричинити іржавіння.

 

Чи можна класти гумові килимки у мийку?

Ні, гумові килимки затримують воду, що спричиняє відкладення заліза та зміну кольору поверхні.

 

Чи залишаються подряпини на мийках із нержавіючої сталі?

В процесі використання, на нержавіючій сталі, як і на більшості поверхонь, ЗАЛИШАЮТЬСЯ подряпини. З плином часу, подряпини стають менш помітними адже зливаються із поверхнею.

 

Чи витримують мийки із нержавіючої сталі граничні температури?

Нержавіюча сталь витримує високі гарячі та низькі холодні температури, а також раптові перепади температури. Це означає, що Ви можете зливати гарячу воду-кип’яток з макаронів, а після цього промити їх льодяною холодною водою і це не пошкодить поверхню Вашої мийки.

 

Чому вода залишає плями на мийці?

Якщо залишити воду будь-де на мийці із нержавіючої сталі, вона випарується та залишить наліт (плями) на поверхні сталі. Цей наліт можна видалити звичайним засобом для миття посуду, водою та м’якою ганчіркою. Для видалення сильнішого нальоту ви можете використати слабкий розчин із оцту та води. Обов’язково ретельно промийте та витріть насухо.

Порада з догляду за мийкою: Після кожного використання промивайте та витирайте Вашу мийку насухо, щоб її поверхня мала доступ до кисню. (Кисень вступає в реакцію із хромом, який міститься в сталі, що утворює сильний, захисний наліт оксиду хрому на поверхні Вашої мийки. Саме цей наліт робить сталь резистентною до корозії та забезпечує довгий термін її служби).

 

У мене на мийці є іржа, як таке могло трапитись?!

Нержавіюча сталь - це дивовижний матеріал, який не іржавіє. Проте, в деяких випадках залізні частки, як от із металевого кухонного приладдя, з’єднуються із поверхнею сталі і спричиняють іржавіння поверхні. Для того, щоб видалити цю корозію поверхні, нанесіть невелику кількість професійного засобу Franke на вогку або суху ганчірку. Терти потрібно за напрямком текстури боків або дна чаші. Ви також можете використати засіб для боків та дна чаші. В жодному разі не використовуйте цей засіб для очищення дзеркальної поверхні мийки. Якщо дзеркальна поверхня потьмяніла, використовуйте засіб для полірування металу, щоб відновити її блиск. Будь ласка, не використовуйте очищувач для срібла. Ретельно промийте та витріть насухо.

Порада з догляду за мийкою: Після кожного використання промивайте та витирайте Вашу мийку насухо, щоб її поверхня мала доступ до кисню. (Кисень вступає в реакцію із хромом, який міститься в сталі, що утворює сильний, захисний наліт оксиду хрому на поверхні Вашої мийки. Саме цей наліт робить сталь резистентною до корозії та забезпечує довгий термін її служби.)

 

Які ще матеріали використовує компанія Franke для виготовлення своїх мийок, окрім нержавіючої сталі?

Компанія Franke вважає, що існують мийки для будь-якого стилю будинку. Саме тому вона враховує фактори кольору та текстури у своєму асортименті мийок. Окрім мийок із нержавіючої сталі компанія Franke виготовляє мийки із Фраграніту, Тектонайту, кераміки.

 

Чи є серед мийок компанії Franke пористі мийки?

Ні, мийки Franke виготовлені з найкращої нержавіючої сталі, вогнетривкої глини та граніту. Усі ці матеріали не є пористими.

 

Яка різниця між врізною мийкою, мийкою для монтажу під стільницю та мийкою для монтажу над стільницю?

Мийка для монтажу над стільницю має виступ, що накладається на поверхню отвору у стільниці. Кріпильні деталі надійно закріплюють мийку для монтажу під стільницю, таким чином, що відполірована поверхня граніту, мармуру і т.д. здіймається над мийкою. Отвір для мийки для монтажу під стільницю потребує більше полірування та роботи під час встановлення, аніж отвір для мийки для монтажу над стільницю і таким чином це більш дорогий варіант.

 

Яка конфігурація чаш краща - подвійна чи комбінована?

Конфігурація чаш - це насправді питання особистого вибору. Якщо Ви використовуєте багато великих тарілок, сковорідок та каструль, тоді мийка із комбінованими чашами буде хорошим вибором. Мийка такого ж розміру із двома чашами - це гарна модель для миття та ополіскування.

 

Як обрати мийку на кухню?

Підготовка продуктів, готування страв та прибирання - всі ці процеси включають використання мийки, що робить її, безсумнівно, найбільш використовуваним приладдям на кухні.

Читати більше про Вибір правильної мийки..  

 

Чи існують різні види нержавіючої сталі для мийок?

Так. Насправді деякі мийки із нержавіючої сталі виглядають яскравими та блискучими на перший погляд, та з часом покриваються іржею і корозією. Усі мийки із нержавіючої сталі не однакові за якістю та складниками матеріалу. Шукайте найкраще поєднання хрому та нікелю для найвищого рівня резистентності до корозії та довговічності.

 

Наскільки важливою є товщина сталі?

Дуже важливою. Чим товстіша сталь, тим вона є менш піддатливою до вм’ятин та згинання, та краще поглинає звук від удару каструль та сковорідок об металеву поверхню.

Товщина, яку називають “калібр”, визначається своїм номером. Більшість мийок мають 18 чи 20 калібр сталі. 18 калібр є товстішим і ця товщина є більш ніж достатньою для мийок, що використовуються в приватних кухнях.

 

На що потрібно звертати увагу при виборі покриття сталі?

Звертайте увагу на багате, глибоке і шовковисто-гладке полірування радше ніж на поверхневий блиск. Блиск з’являється в результаті машинного та ручного полірування, що дозволяє мийці зберігати свою красу роками - без тріщин, іржі чи плям. Багато людей вважають, що вигляд з роками покращується, набуваючи м’якого зеленуватого блиску.

 

Як визначити місткість мийки?

Три основних виміри, для порівняння розмірів мийок це:

 • глибина - відстань від верхівки краю до дна мийки, поруч із стоком

 • конус - внутрішній кут нахилу кожної сторони мийки від краю до дна

 • радіус - вимір кутів та дна чаші, де сторони та дно перетинаються

Чим глибша чаша, тим рівніший кут нахилу та менший радіус, тим більша місткість мийки.

 

Для чого потрібен антикорозійний захист дна у мийці?

Антикорозійний захист дна у мийці поглинає звук, захищає від конденсації та допомагає зберігати температуру води у мийці.