Важливою деталлю будь-якої кухні є справна витяжка. Це особливо вірно, якщо ви постійно готуєте смажену їжу. Вбудовані кухонні витяжки бувають самих різних розмірів, стилів і моделей в асортименті. Але, незважаючи на нюанси вибору настінної витяжки, чистка та догляд має однакові принципи.

Витяжний ковпак з часом зношується через накопичення мастила або постійної експлуатації, через що падає потужність кухонної витяжки. Щоб не виникало таких проблем, слід регулярно очищати і правильно доглядати за технікою.

Очищення фільтра в домашніх умовах

Повітряний фільтр — це частина витяжної шафи,яка видаляє частинки і дим з повітря, перш ніж виштовхнути його за межі будинку або рециркулювати. Є два типи фільтрів: металевий і вугільний. Обидва цих типу фільтрів легко знімаються для очищення або заміни.

Правила очищення жирового фільтра

Якщо у вас металевий (жировий) фільтр, просто зніміть його,а потім помістіть в невеликий контейнер, наповнений достатньою кількістю знежирюючого розчину. Води повинно бути достатньо, щоб повністю покрити поверхню фільтра.

Як тільки жир розчиниться, ретельно промийте деталь теплою мильною водою. Перед тим як знову прикріпити його, переконайтеся, що він повністю висох.

Послідовність очищення вугільного фільтра

Якщо у рециркуляційній витяжці встановлено ще й вугільний фільтр, процес видалення буде таким же. Єдина заковика в тому, що не можна дістати тільки один фільтр — вимити потрібно все. Рекомендується замінювати вугільний фільтр щорічно або всякий раз, коли він починає втрачати ефективність. Або краще одразу купити витяжку Франке.

Витяжка кухонна: догляд за поверхнею

Перед миттям переконайтеся, що пристрій вимкнено. Побутовий очищуючий спрей або знежирювач ідеально підходять для регулярного прибирання. Не варто використовувати абразивні різновиди. Не розпилюйте очищувач на лампочку або інші електричні елементи управління.Також слід регулярно перевіряти вентиляційний отвір, що веде від витяжки назовні. Іноді в цьому вентиляційному отворі може накопичуватися мастило, порушуючи функціональність і потенційно викликаючи небезпека пожежі.

Секрети догляду за витяжкою

Головна порада про технічне обслуговування витяжки — усунення проблем до того, як вони виникнуть.Щоб продовжити термін служби витяжки, вам слід:

  • Час від часу очищати лопаті вентилятора, щоб запобігти накопиченню бруду і жиру. Це допоможе уникнути надмірного навантаження на двигун та вбереже від перегріву.
  • Часто мийте металеві поверхні. Зазвичай достатньо теплою піни. Якщо поверхня стане дуже жирної, найкраще підходить розчин нашатирного спирту і води. Просто обов'язково ретельно промийте після використання цього методу.

Дотримуючись цих порад, ви отримаєте техніку, яка прослужить довго і ефективно захистить вашу кухню від неприємних запахів. А щоб пристрій працював довго,варто купити телескопічну витяжку кухонну в магазині Франке (Київ, Україна).